A boldogságkeresés harmadik lépése: módszerek, eszközök - 1. rész: Egy kis útmutató a módszerekhez, és pár jó tanács a fejlődés útjához


A rossz berögződéseken, addikciókon vagy más negatív viselkedési formákon nagyon nehéz változtatni. Ahhoz, hogy ebben sikeres legyél, jó módszereket kell választanod! A módszerek helyes sorrendjével, illetve összeállításával hatékonyabban és gyorsabban juthatsz el egy boldogabb állapotba! Ezért fontos, hogy elmélyülj ezen lehetőségek között, és keresd a számodra legmegfelelőbbeket!  A módszereket kétféle csoportra oszthatjuk abból a szempontból, hogy vannak olyan módszerek, melyekhez külső segítséget kell kérned, és vannak olyanok melyeket önmagad végezhetsz. Saját tapasztalatom az, hogy a külső segítséggel végzett munka mindig sokkal hatékonyabb! Ezért első jó tanácsom Neked, hogy ne félj segítséget kérni! Lelki segítségre mindenkinek szüksége van, csak nem mindenki elég érett ahhoz, hogy ezt be merje vallani magának! Sokan például azt gondolják, hogy pszichológushoz csak a dilisek járnak. Ez nyilván nem igaz. Kisebb betegségekkel is elmegyünk a házi orvoshoz, ha a testünkről van szó, nem csak akkor, amikor például rákos betegek vagyunk. Ehhez hasonlóan az enyhébb lelki problémákkal is lehet szakemberhez fordulni. És ugye az egyértelmű számodra, hogy nem létezik lelki sérülésektől mentes ember. A legnagyobb gond általában az, hogy az egónk elhiteti velünk, hogy „velem minden rendben van”.  Ha valaki ezt gondolja magáról, az a legtöbb esetben inkább azt jelenti, hogy nem elég mély az önismerete, nem mer eléggé magába nézni. Több olyan alkoholistát is ismertem, akik bár megrontották környezetük életét, mégsem mentek el elvonóra, mert ők úgy érezték, hogy velük minden rendben van. Pedig egyértelmű, hogy nagy a baj…


Ha csoportosítani akarjuk a módszereket akkor egy másik fontos szempont is kiemelendő. Vizsgáld meg hogy az adott probléma (melyen túl akarsz lépni) valódi gyökere életed melyik korszakából származik. Ehhez már mély önismeret kell! Ezzel kapcsolatban ajánlom az ebben a témában indult rovatot (klikk ide). Vannak olyan lelki problémák, melyeket a pocaklakó vagy kisgyermek korból hoztunk magunkkal. Ebben az időszakban még nincs memóriánk (de érzelmi memóriánk van) és ebben a korszakban az ember teljesen tudatalatti szinten működik. A gyermek kor későbbi szakaszától egyre erősödik a racionális gondolkodás bennünk és a tudatos memóriánk is már fejlett. A lelki probléma gyökere minél közelebb van a kisgyermek korhoz, annál kisebb valószínűséggel lehet megoldani a problémát olyan módszerekkel melyek racionális módon közelítik meg a kérdést! A racionális gondolkodáson keresztül működtetett módszerek annál sikeresebbek, minél idősebb korban történt a lelki probléma gyökerét okozó esemény vagy esemény-együttes.
Azt is fontosnak érzem kiemelni számodra, hogy minél mélyebb a lelki probléma, minél rombolóbbak voltak azok a múltbeli események melyek benned ezeket okozták, annál nagyobb valószínűséggel van szükség külső segítő bevonására. Szóval, ha a teljesen racionális korban ért egy nem túl mély trauma, akkor valószínűleg külső segítség nélkül is ki tudsz belőle lábalni, pár helyes önmagad által alkalmazható módszer kiválasztásával. Ha azonban erős traumák értek 3 éves korod előtt, akkor biztos, hogy önállóan nem fog menni. A két szélső értéket mutató példa között végtelen számú átmenet lehet. De jelen írás remélem abban segít, hogy helyesen válassz módszereket, akárhol is szerzel tudomást róluk. Jelen rovatban is sok ilyenről olvashatsz a további írásokban…

Ha érdekel jelen rovat (A boldogságkeresés harmadik lépése: módszerek, eszközök) következő írása, akkor klikk ide: klikk

Ha érdekel jelen rovat (A boldogságkeresés harmadik lépése: módszerek, eszközök) előző írása, akkor klikk ide: klikk

(Ha úgy érzed segíthet másokon ez az írás, kérlek oszd meg ismerőseid között is! Építő szándékú véleményed, kedvelésed is örömmel fogadom…Ha tetszenek az itt olvasható írások, légy a blog követője...)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések